Kinderdijk


Kinderdijk trekt toeristen uit de gehele wereld met zijn 19 molens van de Stichting Werelderfgoed Kinderdijk. Vanaf de 17e eeuw wordt het steeds moeilijker de afwatering van het drassige gebied in het westelijk deel van de Alblasserwaard te regelen. Eerst zijn er boezems gegraven voor de afwatering van de Grote Waard, in de periode 1738-1740 worden de molens gebouwd. Zij moesten het overtollige water uit de polder pompen en via de boezems lozen op de rivier de Lek. De moderne gemalen nemen tegenwoordig hun functie over. De molens zijn landschappelijk mooi gelegen en de draaiende molenwieken bieden voor de vele bezoekers een indrukwekkend schouwspel. Eén molen is geopend voor bezichtiging. De binnenkant van deze molen is in zijn originele staat bewaard gebleven. Een molenaar is aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Een half uur durende rondvaart langs de molens is een andere mogelijkheid.

Openingstijden molen

Iedere dag van 9h30 tot 17h30. De laatste bezoekers worden tot 17h00 binnengelaten.

Prijzen molen

Volwassenen    Euro 3,00
Kinderen onder de 16  Euro 1,80
Ouderen   Euro 1,80
Groepen +50   Speciale prijzen; bel 06 520 83 486

Rondvaart

Iedere dag van 10h00 tot de laatste afvaart om 17h00. Reserveren is niet mogelijk.

Prijzen rondvaart

Volwassenen   Euro 2,50
Kinderen 4 tot 9  Euro 2,00
Kinderen onder de 4  Gratis
Groepskorting is op aanvraag

Bereikbaarheid

Kinderdijk is gelegen aan de Alblasserwaard op hemelsbreed 10 kilometer van het centrum van Rotterdam. De bereikbaarheid vanuit Rotterdam is goed. Zowel per auto, touringcar, fiets en boot is Kinderdijk te bereiken.

Voor autoverkeer is het molengebied Kinderdijk vanaf de A15, afslag 22 (Alblasserdam, Kinderdijk) door middel van wegwijzers aangegeven. Volg de borden Kinderdijk en de borden met molens. De afstand vanaf de rijksweg bedraagt ca. 5,5 km.

Voor fietsers is Kinderdijk via aantrekkelijke routes te bereiken. Gebruik van de veerpont vanuit Ridderkerk of Krimpen a/d Lek is aan te bevelen.

Tenslotte is Kinderdijk per boot goed bereikbaar. Vanuit Rotterdam en Dordrecht zijn er verschillende mogelijkheden. Een vaartocht naar Kinderdijk geeft een goede voorbereiding op het bezoek. Water is het element waarmee in Kinderdijk wordt gespeeld. Dijken, watergangen en molens zorgen van oudsher de bescherming tegen het water.